Unia Europejska przekazuje 37,5 mln euro dla Afganistanu

Komisja Europejska na specjalnie zwołanym posiedzeniu potwierdziła, iż Afganistanowi zostanie przekazane solidne wsparcie finansowe, w związku z konfliktem wojennym rozgrywającym się w tym kraju. Będzie to pomoc finansowa dla wszystkich osób dotkniętych wojną, a takich ludzi jest w tym kraju naprawdę wiele. Komisja Europejska stwierdziła, że obywatele Afganistanu oraz najbliższych okolic żyją w bardzo złych warunkach i nie mają pieniędzy na załatwienie najpotrzebniejszych rzeczy, dlatego też trzeba im pomóc. Każdy kraj członkowski Unii Europejskiej zaangażuje się w taką pomoc, ponieważ pieniądze zostaną przekazane ze wspólnego budżetu UE. Jest to dobra wiadomość dla władz Afganistanu, które od dłuższego czasu narzekały na problemy finansowe związane z trwającą w tym kraju wojną. Końca wojny nie widać, a sytuacja mieszkańców jest coraz gorsza, dlatego postanowiono podjąć radykalne działania w celu poprawy tej sytuacji.

Pieniądze na żywność i ubrania

Głównie środki finansowe przekazane dla Afganistanu zostaną wydane na żywność dla potrzebujących, ale też na ubrania oraz odzież. Oprócz tego oczywiście dużą część funduszy przeznaczy się na odbudowę domów mieszkańców, którym został odebrany cały dorobek życia. W związku z tym taka pomoc jest bardzo pozytywnie odbierana na całym świecie, gdyż będzie to w stanie poprawić sytuacją Afganistanu. Środki przekazane zostaną też na ochronę zdrowia, edukację oraz bezpieczeństwo mieszkańców Afganistanu oraz Iranu. Jak widać będą one bardzo rozsądnie rozdysponowane, dlatego też kraje członkowskie Unii Europejskiej nie muszą obawiać się o to, że środki się ulotnią, bo taka sytuacja na pewno nie będzie miała miejsca. Unia nie wyklucza również kolejnej pomocy finansowej w przyszłości, zależy to od tego, jak długo w Afganistanie będą trwać działania wojenne oraz jak konkretnie będzie rozwijała się sytuacja w tym kraju.

Pomoc dla najbardziej potrzebujących

Takie wsparcie finansowe przekazane zostanie oczywiście najbardziej potrzebującym obywatelom Afganistanu, dlatego też z pewnością byt wielu rodzin się poprawi, chociaż nerwowa atmosfera utrzymuje się tam od wielu miesięcy. Pieniądze nie naprawią wszystkich szkód, ale w ten sposób można poprawić sytuację niektórych obywateli, którzy nie będą już narzekać na brak żywności, czy też ubrań dla dzieci. Pomoc w tak trudnej sytuacji życiowej jest bardzo wskazana, chociaż na pewno nie wszystkie kraje na świecie będą z tego powodu zadowolone, jednak Komisja Europejska za bardzo się tym nie przejmuje i zapowiada, że w przyszłości możliwe są jeszcze większe zapomogi finansowe dla krajów dotkniętych wojną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*