Święta w Europie – USA twierdzi, że to doskonała okazja do zamachu

Światowy terroryzm – czy tego chcemy czy nie kojarzony jest w tej chwili najbardziej z Islamem i jego wyznawcami. Ataki terrorystyczne, do których dochodzi niestety coraz częściej na starym kontynencie w zdecydowanej większości odbywają się za przyczyną i udziałem osób, które powołują się na wiarę wyznawców Mahometa. W pewnym sensie Islam jest w ten sposób pokrzywdzony – bo terroryści to nikły ułamek jego wyznawców. Z drugiej natomiast strony sami przywódcy islamscy robią zdecydowanie za mało żeby odciąć się od tych haniebnych czynów. Co więcej bywają przypadki bagatelizowania albo nawet te bardziej skrajne tłumaczenia motywacji tych szaleńców. Sytuacja powoli wymyka się spod kontroli – zamachów jest coraz więcej.

Święta w Europie – idealna okazja

Europa i jej społeczeństwo co jakiś czas jest zastraszana kolejnymi atakami. Bywa, że są to spontaniczne działania dokonywane bez wcześniej przygotowanego planu. Celem ataków nie są już tylko i wyłącznie ośrodki turystyczne czy też linie metra. grupy zamachowców za swój cel obierają także samą religię chrześcijańską, jej symbole i święta. Niedawno media w wielu krajach obiegła informacja „Święta w Europie – USA twierdzi, że to doskonała okazja do zamachu” – w zasadzie nie ma czemu się specjalnie dziwić. Każdy z nas ma w pamięci wydarzenia, do których doszło w zeszłym roku w Berlinie – tak przecież bliskiej nam Polakom, stolicy Niemiec. Rozpędzona ciężarówka, która została porwana polskiemu kierowcy taranowała wtedy dziesiątki osób. Wszystko odbywało się na dorocznym świątecznym jarmarku. 

Co będzie dalej? 

Do zamachów dochodzi niestety coraz częściej. Na pewno wpływ na ich coraz większą liczbę ma nasilająca się imigracja. Uchodźcy z bliskiego wschodu coraz liczniej zasiedlają państwa szczególnie zachodniej i północnej Europy. Niemcy, Francja, Szwecja, czy też Norwegia już posiadające mniejszości narodowe składające się z afrykańskich emigrantów przyciągają ich coraz większe rzesze poprzez socjal. Poprawność polityczna w tych krajach niestety już dawno sprawiła, że zdrowy rozsądek odszedł do lamusa. Bo trzeba powiedzieć wprost, że wiele z tych ludzi to zwykli migranci ekonomiczny – którzy ze smart-fonami w rękach uciekli z własnego kraju w poszukiwaniu wygodniejszego życia. Są oni łakomym kąskiem dla grup terrorystycznych. Niestety w zdecydowanej większości nie mają zamiaru się integrować ze społeczeństwem europejskim nie uznając jego wartości. Dlatego tak jak twierdzi wywiad amerykański z ich pomocą grupy bojowników (które pewnie trafiły do Europy z ogarniętej wojenną zawieruchą Syrii) mogą siać spustoszenie podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Oby do tego nie doszło. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*