Świątynia Artemidy wreszcie odnaleziona!

Miło wspominamy różne osiągnięcia archeologiczne. To przecież dzięki niem podziwiamy w naszym kraju oraz na całym świecie różnorodne zabytki. Przedstawiają one historię, którą później jesteśmy w stanie o wiele łatwiej wspominać i chętniej do niej powracać. Wychodzimy jeszcze z założenia, że takie zabytki i miejsca warto jest zwiedzać samemu, z rodziną i przyjaciółmi. Nawet szkoły starają się organizować wycieczki do takich zabytków, na których uczą historii. Zapewne na lekcjach uczyliśmy się również tego, że dawniej były na świecie pewne cudy świata. A do jednego z nich zaliczała się świątynia Artemidy. Archeolodzy rozpoczęli jej poszukiwania już od XIX wieku. Artemida była świątynią najbardziej rozpoznawalną w starożytności.

Gdzie udało się odnaleźć świątynię Artemidy?

Pojawiła się ona na wyspie Eubea, a poszukiwaniami zajął się podróżnik Strabon wraz ze swoimi pracownikami. On już starał się dokładnie przybliżyć położenie tego cudu świata. Z jego zapisków starali się później korzystać szwajcarscy i greccy archeolodzy. I dzięki temu w roku 2007 byli w stanie rozpocząć poszukiwania w tym miejscu. Uznali, że po pewnym czasie na pewno będą w stanie odnaleźć całe piękno tej świątyni. I nie pomylili się, ponieważ greckie ministerstwo kultury zaznaczyło, że poszukiwania zostały zakończone odkryciem i sukcesem.

To tylko nam uświadamia, że poszukiwania w końcu przynoszą odpowiedni efekt. Archeolodzy zdecydowali się na dokładne przedstawienie takiej świątyni Artemidy. Decydują się na to, aby już turyści mogli ją zwiedzać i podziwiać. Te starania więc przynoszą odpowiednie korzyści. Cały świat ma możliwość dowiedzieć się, że historia o cudach świata to nie żaden wymysł, lecz są na to konkretne dowody.

Zwiedzanie świątyni Artemidy

Każdy już może wybrać się do tej świątyni i zdecydować się na jej zwiedzanie. W pobliżu będą pojawiać się różnorodne zabytki, które zrobią na nas duże wrażenie. Należy jednak się do takiego zwiedzania dobrze przygotować. Potrzebujemy cennych przewodników, mapę, nowoczesny smartfon, jak i wiele innych rzeczy. Dopiero dzięki nim będziemy mogli lepiej poznawać nowe zabytki, ich historię. A zarazem uwiecznimy to zdjęciami, że byliśmy w takim miejscu. Na własne oczy przekonamy się, że świątynia Artemidy istnieje.

Możliwe, że już niedługo dojdzie do odkrycia wielu nowych zabytków. Warto więc, abyśmy zdecydowali się na zwiedzenie tych, które już występują. Dzięki temu łatwiej będzie nam uzyskać motywację do poznawania zabytków, które dopiero co odkryto. Archeolodzy zawsze starają się nimi odpowiednio poszczycić. Ale czego się tutaj dziwić, skoro swoje lata poświęcają na taką pracę.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*