Prezydent Macron o europejskim respekcie

Prezydent Francji Emmanuel Macron nie do końca jest zadowolony z tego, jaką politykę obiera obecnie Unia Europejska. Jego zdaniem władze europejskie nie wiedzą konkretnie, co chcą zrobić w polityce i idą ślepo naprzód, jednak takie działania nigdy nie przynoszą zamierzonych efektów. Prezydent Francji podczas jednego z przemówień zaapelował więc do całej Unii Europejskiej o to, aby wzajemnie się szanować, być tolerancyjnym i szanować mniejszości religijne. Jest to odwołanie do polityki zagranicznej Francji. Francuzi są otwarci na przyjmowanie uchodźców, natomiast nie wszystkie kraje europejskie (w tym Polska) popierają takie działania. Zdaniem Macrona każdy kraj europejski powinien otworzyć się na pomoc uchodźcom, aby skutecznie rozwiązać ich wszystkie problemy.

Szacunek dla praw podstawowych

Macron uważa, że każdy człowiek powinien mieć szacunek dla praw podstawowych człowieka, a uchodźcy powinni żyć w każdym z państw, które wchodzi w skład Unii Europejskiej. Wydaje się to być jednak nierealne, ponieważ polski rząd stanowczo odcina się od uchodźcom i cieszy się to poparciem ze strony społeczeństwa. Macron uważa jednak, że ludzie powinni być szanowani, a prawa jednostki respektowane. Każdy ma przecież bowiem do godnego życia, a ucieczka przed wojną i biedą to bardzo poważne problemy. Należy jednak dodać fakt, iż uchodźcy bardzo często stwarzają problemy z krajach, do których są przygarnięci. Z racji tego np. Polacy nie za bardzo chcą ich przyjąć do siebie. Macron twierdzi też, że uchodźcy powinni być przyjmowani jak normalni obywatele danego kraju i należy im pomagać na każdym kroku utożsamiać się z ludnością miejscową, aby wszyscy mogli znaleźć wspólny język. W tym celu potrzebne jest jego zdaniem utworzenie planu finansowego dla całej Europy, tak aby można było czerpać zasoby finansowe na utrzymywanie uchodźców w poszczególnych krajach. Do tego jednak daleka droga i wcale nie zanosi się na to, aby plany Macrona miały wejść w najbliższym czasie w życie.

Samotna walka

Wystąpienie Macrona jest bardzo podobne do tego, które miało miejsce jakiś czas temu, a od tego czasu Macron samotnie walczy na arenie europejskiej o prawa uchodźców. Oczywiście idea suwerenności Europy oraz wzajemnego szacunku ludzi jest bardzo słuszna, jednak nakazywanie komuś przyjmowania uchodźców do własnego kraju jest dość odważnym planem, w końcu to rządy poszczególnych państw i mieszkające tam społeczeństwo ma w tej sprawie decydujący głos i każdy powinien samodzielnie decydować o tym, kogo chce przyjmować i na jakich zasadach, póki nie są łamane tymi decyzjami żadne z praw człowieka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*