Najświeższe informacje z Europy

Fala imigrantów napływających do Europy wciąż aktualna

Mimo milczenia większości mediów odnośnie imigrantów, problem wciąż napływających imigrantów przez Morze Śródziemne do Europy, wcale nie zniknął. Wszelkie środki przekazu masowego ucichły, jednakże, jak się okazuje imigrantów wciąż przybywa. Z ostatnich doniesień wynika, iż najwięcej imigrantów gromadzi się obecnie we Włoszech. A z roku na rok przybywa ich coraz więcej, w tym roku jest ich aż o 30% więc ej niż w ubiegłym i to w samym Rzymie. Obecnie Bruksela prowadzi specjalne szkolenia libijskie straży przygranicznej, jednakże skutki na razie wcale nie są widoczne.

Włoski wulkan zagrożeniem dla Europy i świata

Jak szacują naukowcy zbliża się krytyczny moment erupcji wulkanu Campi Flegrei położonego nieopodal Neapolu we Włoszech. Jak się okazuje erupcja zagroziłaby życiu nie tylko okolicznych mieszkańców, ale i całego kontynentu oraz całej kuli ziemskiej. Skutki mogłyby być katastrofalne dla nawet milionów ludzi oraz całej fauny i flory kuli ziemskiej. Pył przykryłby bowiem słońce na kilka miesięcy, a może nawet lat. Do końca nie wiadomo, kiedy erupcja może nastąpić, jednak obecnie znajduje się w fazie krytycznej.

Rasistowska mapa Europy

Jak donoszą najświeższe informacje z Londynu, naukowcy z Harvardu przygotowali „rasistowską mapę” Europy. Polska wypada niestety nie najlepiej, ale gorzej wypadają nasi sąsiedzi (oprócz Niemiec). Najlepsze wyniki, jak się okazuje uzyskały kraje bałkańskie, a najgorsze niestety kraje postsowieckie, a w tym także nasz kraj. Badania prowadzone przez studentów uczelni brały pod uwagę głównie stosunek mieszkańców danego kraju w stosunku do ludzi przede wszystkim o ciemnym i czarnym kolorze skóry.

Kolejne ataki IS w Europie

Jak donoszą najświeższe informacje Europa może spodziewać się kolejnych ataków terrorystycznych ze strony IS (państwa islamskiego). Padają przypuszczenia, że kolejnym obiektem ataku może zostać nieatakowana jeszcze do tej pory Szwajcaria. Pogłoski wynikają ze śledztw prowadzonych w związku z wydarzeniami na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie. Sprawca bowiem zakupić miał w Szwajcarii broń w drodze do Niemiec na świąteczny jarmark. 

Większa zależność UE od USA?

Niemcy chcą większej niezależności Unii Europejskiej od Stanów Zjednoczonych, jak donosi najnowszy dziennik „Rheinische Post”. Sigmar Gabriel uważa, że Unia Europejska jest najbardziej udanym zgromadzeniem pokojowym na skalę świata i jest w stanie poradzić sobie bez pomocy Stanów. Twierdzi on, że w Europie jest dobrobyt i dobre stosunki, stąd Europa może stać się bardziej samodzielna i nie oczekiwać pomocy ze strony Stanów Zjednoczonych.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*