Najciekawsze miejsca w Europie doskonałe na urlop zimowy

   Planując urlop w czasie zimy można zwiedzić najciekawsze miejsca w Europie. Nie każdy jest miłośnikiem narciarstwa i lubi szusować po stokach, ale można także pogodzić dwie pasje, piękny biały sport i epokową architekturę. Rejony na północy biegunów są trudne i tylko niektórzy mogą czerpać przyjemność z wypoczynku na tym obszarze, ale już rejon Morza Śródziemnego zachwyca przyjemnym i doskonałym do urlopowania klimatem.

  W sezonie zimowym można odwiedzić wiele ciekawych miejsc w Europie po dużo niższej cenie niż w okresie letnim, ponadto jest mniej turystów i łatwiej dostać się w każde wybrane a pasjonujące tereny.

Najciekawsze miejsca w Europie doskonałe na urlop zimowy

Szwecja – Abisko w Laponii

Turyści kochający zimę w Laponii będą czuli się tam doskonale. Zachwycą ich nie tylko szlaki narciarskie, ale także możliwość oglądania wyścigów psich zaprzęgów. W okresie grudnia i stycznia można zobaczyć niezwykłe zjawisko świetlne, jakim jest zorza polarna.

Niemcy i Austria – to nie tylko narty i snowboard

Urocze jarmarki można zobaczyć w wielu krajach Europy, ale w Monachium i Wiedniu turyści zachwycają się możliwością obejrzenia i kupienia pięknych wytworów ludzkich rąk. Nie brakuje również chętnych na jedynego w swoim rodzaju grzańca, który w zimowe dni i wieczory smakuje i rozgrzewa doskonale.

Finlandia – Rovaniemi

Nawet dorośli turyści spędzający swój urlop w Finlandii nie mogą się oprzeć odwiedzeniu rezydencji Świętego Mikołaja, który zawsze odświętnie ubrany czeka na gości w podbiegunowej grocie. W Rovaniemi warto zobaczyć muzeum Arktikum, dzięki któremu można poznać życie na tym trudnym obszarze.

Słowacja – Jasna

Na Słowację wybierają się przede wszystkim miłośnicy białego szaleństwa, którzy na tym obszarze mogą oddać się swojej narciarskiej pasji. Stoki oraz bazy turystyczne przygotowane są doskonale, dlatego urlop zimowy spędzony w Jasna jest godny polecenia.

Rumunia – Transylwania

Osoby pasjonujące się horrorami z udziałem wampirów, będą mogli poczuć w Transylwanii ducha Draculi. W ciągu dnia nawet turyści czujący lęk przed mocami tego wampira mogą swobodnie poruszać się po tej historycznej krainie położonej na Wyżynie Siedmiogrodzkiej. Karpaty w Transylwanii są niezwykle urokliwe i warte zobaczenia.

Włochy – Wenecja

Karnawał w Wenecji to atrakcja warta nie tylko zobaczenia, ale także uczestniczenia w tej wyjątkowej i przedziwnej scenerii. Najlepszym miesiącem na urlop zimowy w Wenecji jest luty, ponieważ właśnie wtedy można zobaczyć na ulicach ludzi w nietuzinkowych kostiumach i straszliwych maskach, które podkreślają czar tego miasta.

Grecja – Ateny

W okresie zimowym Ateny działają na turystów wyciszająco i pozwalają na pełen relaks. Nie ma tu już zatłoczonych ulic i ogromu turystów w obiektach zabytkowych, można swobodnie napawać się starożytną historią i architekturą.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*