Europa w 2050 roku – wizja Pipesa

Wielu ekspertów przedstawia wizje przyszłego świata. Jedne z nich są pozytywne, inne bardziej niepokojące. Warto zwrócić jednak uwagę na wizję Daniela Pipesa, który jest amerykańskim historykiem oraz pisarzem. Uważa on, że w 2050 roku to muzułmanie będą rządzić światem i to właśnie oni będą decydować o najważniejszych sprawach politycznych na terenie całej Europy. Zdaniem historyka jest to nieuniknione chyba, że rządy niektórych państw zmienią swoje nastawienie co do muzułmanów i nie dadzą im rządzić swoimi krajami, jednak jest to dość wątpliwa wersja.

Wyśmienite warunki dla imigrantów

Daniel Pipes uważa, że Unia Europejska na czele z Niemcami oraz Francją stwarza doskonałe warunki dla nielegalnych imigrantów. Ich napływ jest coraz bardziej przerażający, a w Europie jest ich coraz więcej. Zdaniem eksperta Unia Europejska szantażuje swoich członków i każe im przyjmować pod groźbą kar finansowych imigrantów, którzy mogą stanowić niesamowite zagrożenie dla obywateli danych krajów. Pipes uważa, że jest to całkowicie niezrozumiałe działanie i należy w szybkim tempie coś z tym zrobić, aby tak się nie stało, ponieważ Europa chyli się ku upadkowi. Pipes uważa, że imigranci z Bliskiego Wschodu nie mogą narzucać swojej kultury innym narodowościom, powinni zostać w swoich regionach, dzięki czemu nie dojdzie do żadnych rozłamów, podziałów oraz wojen.

Kluczowe decyzje w rękach muzułmanów

Pipes w swoich wywodach odnosi się do roli Niemiec w procesie przyjmowania nielegalnych imigrantów. Ekspert wskazuje na to, że to władze Niemiec ponoszą dużą odpowiedzialność za taki stan rzeczy, ponieważ chcą się czymś wyróżnić z tłumu mimo tego, że już niejednokrotnie narazili swoich obywateli na niebezpieczeństwo ze strony muzułmanów, którzy na terenie Niemiec doprowadzili do wielu zamachów. W 2050 roku zdaniem Pipesa, Europą będą rządzić muzułmanie i nikt nie będzie im już w stanie zagrozić. Podkreśla on, że jest to dość ryzykowna teoria, jednak jeśli w najbliższych kilku latach Europa nie zmieni swojego postępowania, to nie ma innej drogi. Muzułmanie narzucą krajom europejskim swoją kulturę, język, ale też podejmować będą wiążące decyzje polityczne, a do tego absolutnie nie można dopuścić. Pipes twierdzi, że:

– Unia Europejska musi zmienić swoją politykę względem przyjmowania imigrantów,

– władze rządów europejskich muszą sprzeciwiać się nakazom Unii Europejskiej, tak jak robi to np. Polska.

Jedynie w ten sposób można uniknąć zagłady, chociaż Pipes w swojej wizji przedstawia dość negatywny obraz Europy na przestrzeni najbliższych 20-30 lat, co może się spełnić, jednak wszystko zależne jest od działań Europejczyków. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*