Europa poszerzy swoje granice, aby stoczyć walkę z Rosją?

Rosja jest coraz większym zagrożeniem dla dużej ilości państw na całym świecie. Jest to bardzo duże zmartwienie wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej. Oczywiście Rosja jest krajem potężnym, jednak musi nieco hamować swoje działania, zwłaszcza na tle wojennym oraz zbrojnym, ponieważ ma przeciwko sobie wiele krajów, które mogą się zjednoczyć, gdy zaistnieje taka potrzeba. Coraz większe grono krajów europejskich zastanawia się nad tym, aby poszerzyć granice Europy, tak aby móc stoczyć w razie konieczności walkę z Rosją. W dzisiejszych czasach Rosjanie często nie liczą się z nikim, dbają o swoje interesy, tak było w przypadku aneksji Krymu, na co Unia Europejska zareagowała bardzo negatywnie, jednak Rosjanom udało się zrealizować swój cel. Oczywiście takie zachowanie zostało potępione, jednak Rosjanie nie za bardzo się tym przejęli, dlatego trzeba zastanowić się poważnie nad tym, jakie działania należy podjąć, aby nie obawiać się tego kraju w kontekście wojny, do której może dojść w przyszłości.

Zbudowanie silnej koalicji europejskiej

Celem Unii Europejskiej jest zbudowanie bardzo silnej koalicji europejskiej. Nie powinno to stworzyć większych problemów, jednak trzeba się zastanowić nad tym, czy poszerzenie granic Europy jest w ogóle realne. Da się to zrobić, jednak wszystkie kraje członkowskie musiałyby pozytywnie odnieść się co do takich planów, a w tym przypadku takich gwarancji już nie ma. W razie wojny istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że kraje europejskie zjednoczą się dla swojego dobra i będą w stanie skutecznie rywalizować z Rosją w działaniach zbrojnych. Rosja dysponuje dużą ilością wojska, bardzo nowoczesnym sprzętem nowoczesnym, rakietami, rzadko spotykaną bronią, itd. Należy się więc obawiać Rosjan, ponieważ są oni nieobliczani, jednak Unia Europejska trzyma rękę na pulsie, dlatego na razie nie zanosi się na to, aby doszło do jakichkolwiek działań wojennych na linii Rosja – Unia Europejska.

Jak na sprawę zapatruje się Polska?

Polski rząd również nieprzychylnie odnosi się do wielu działań rosyjskich w ostatnim czasie, więc gdyby trzeba było zjednoczyć siły, na pewno Polska przystąpiłaby do koalicji europejskiej, aby poradzić sobie z Rosją. Jest to możliwe, ponieważ w Europie oprócz Rosji znajduje się wiele silnych państw, takich jak Francja, czy też Niemcy. Pytanie jest jednak zasadnicze, czy te kraje byłyby skłonne rywalizować z Rosją w trakcie walk zbrojnych? Tego nie da się na razie przewidzieć, ale jeśli dojdzie do wojny, to na pewno Europa nie będzie pozbawiona szans na zwycięstwo, Rosji na pewno można stawić czoła i wyjść z tej potyczki obronną ręką. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*