Europa – najnowsze informacje

Przełom lipca i sierpnia 2017 roku to bardzo gorący okres w polityce krajowej i międzynarodowej wielu Państw Europy. Jakie są najważniejsze wydarzenia, rozegrane w tym tygodniu na terenie Państw europejskich? Oto kilka z nich, które okazały się najbardziej poruszające.

Brexit – Wielka Brytania przygotowuje Europę na zmiany

Podczas przeprowadzonej konferencji prasowej, rzecznik brytyjskiej premier zapowiedział znaczne zmiany w migracji osób pomiędzy Anglią, a krajami UE. Koniec swobody, która ma jednak przebiegać w sposób łagodny szacuje się na marzec 2019 roku – władze Anglii dzięki takiemu postępowaniu chcą uniknąć nagłej zmiany obowiązujących przepisów, która mogłaby się okazać niekorzystna zarówno dla samej Wielkiej Brytanii, jak jej kontaktów na tle międzynarodowym.

Włochy – kierowca autobusu zraniony przez imigranta

Jak podają włoskie media w sobotę (29 lipca) młody imigrant w wieku 19 lat z Wybrzeża Kości Słoniowej ciężko ranił nożem – zadając wiele ciosów, kierowcę lokalnego autobusu. W wyniki ataku mężczyzna stracił dużo krwi i w ciężkim stanie z wieloma uszkodzeniami ciała, a w szczególności klatki piersiowej trafił do pobliskiego szpitala.

Na razie nie są znane motywy oraz inne okoliczności ataku. W akcji przeprowadzonej przez wezwanych przez świadków wydarzenia funkcjonariuszy nikt inny nie ucierpiał. Napastnik został postrzelony i zatrzymany z tytułu usiłowania zabójstwa i okaleczenia drugiego człowieka.

Wycinka Puszczy Białowieskiej – reakcja Brukseli

Sprawa wycięcia drzew z Puszczy Białowieskiej wciąż budzi wiele emocji. W ostatnim czasie Komisja Europejska zapowiedziała, że jeśli decyzja dotycząca wycinki nie zostanie wstrzymana oraz odpowiednio respektowana to włączy tę kwestię do prowadzonych obecnie wobec RP procedur ochrony praworządności, a Polska będzie musiała wyjaśnić swoje stanowisko oraz podejmowane decyzje w tej sprawie przed odpowiednim sądem.

Władze Polski przekonują jednak, że postarają się przekonać Unię Europejską o słuszności swoich poglądów oraz podejmowanych działań.

Strzały w niemieckiej dyskotece

W nocy z soboty na niedzielę (z 29 na 30 lipca) w Konstancji rozegrała się dramatyczna sytuacja, Podczas dyskoteki w mieście w południowej części Niemiec padły strzały przez co jedna osoba zginęła, natomiast 3 są w bardzo ciężkim stanie. Ranny został również policjant, który uczestniczył w akcji – jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo, a stan jest stabilny.

Napastnik zmarł w szpitalu z powodu odniesionych ran w kontrakcie z policyjnymi siłami, które zostały wezwane do akcji. Nie są znane motywy jego zachowania – policja nie ujawnia także czy był to zamach na tle wyznaniowym i czy ma związek z podobnymi akcjami, które mają miejsce w ostatnim czasie na terenie europejskich państw.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*