Europa – garść najświeższych informacji

Europa – garść najświeższych informacji

W ostatnim okresie nie mieliście czasu oglądnąć wiadomości, ani przeczytać informacji na temat tego, co aktualnie dzieje się w Europie? Z takim problemem boryka się bardzo dużo osób, których kolejne dni wypełniają obowiązki rodzinne czy zawodowe. Poniżej znajdziecie w pigułce wszystkie najważniejsze informacje odnośnie ostatnich wydarzeń w krajach europejskich. Zapraszamy do lektury.

Coraz mniejszy napływ imigrantów do krajów Unii Europejskiej

Komisja Europejska kilka dni temu podała, że napływ imigrantów do krajów tej organizacji jest w ostatnich tygodniach zdecydowanie mniejszy. To oznacza, że na relokację czeka wciąż tysiące uchodźców, którzy zostali zarejestrowani. Komisarz do spraw migracji Dimitris Awramopulos po raz kolejny zwrócił się do wszystkich krajów organizacji, aby przyjmowały uchodźców i nie stwarzały w tym aspekcie żadnych problemów.

Komisja Europejska stawia Polsce ultimatum

Jak wiadomo nasz rząd jest bardzo niechętny do przyjmowania uchodźców. Komisarz do spraw migracji Dimitris Awramopulos postawił Polsce kilka dni temu bardzo wyraźne ultimatum. Jeśli nasz kraj – podobnie jak Czesi czy Węgrowie – nie zacznie przyjmować uchodźców, to Komisja Europejska może nawet skierować sprawę do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Co na to polski rząd? Premier Beata Szydło zbytnio nie przejęła się tymi wymaganiami i powiedziała, że stanowisko Komisji Europejskiej w żaden sposób nie wpływa na decyzję odnośnie przyjmowania uchodźców. To oznacza, że w najbliższym czasie nie należy spodziewać się takich osób w naszym kraju.

Neonaziści z Wielkiej Brytanii współpracowali z polskimi organizacjami

The Times poinformował w ostatnich dniach, że neonazistowska grupa National Action współpracowała z w polskimi, prawicowymi organizacjami. Warto wiedzieć, że 4 członków grupy zostało zatrzymanych w ostatni wtorek przez brytyjska policję. Według informacji The Times organizacja regularnie spotykała się z polskimi stowarzyszeniami. Dziennikarze donoszą, że grupa z Polski prowadziła między innymi akcję roznoszenie ulotek antysemickich w dzielnicach Manchesteru, co było związane z zamieszkiwaniem tych rejonów przez mniejszość żydowską.

Obóz pracy na terenie Francji?

W ostatnich dniach podano też wiadomość o prawdopodobnym obozie pracy, który miał miejsce w winnicy niedaleko Lyonu. Polacy musieli tam pracować w fatalnych warunkach. Nie było okien, odpowiedniej liczby toalet – dominował za to brud oraz wilgoć. Dziennikarze informują, że w trakcie upałów zmarł tam jeden mężczyzna z Grudziądza. Przed wyjazdem za granicę dobrze jest zatem sprawdzić dane miejsce, aby nie mieć podobnych kłopotów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*