Czy warto handlować towarem z Chin?

W dobie wszechobecnego internetu i zmniejszenia się całkowicie naszego świata w sensie metafizycznym, handel między Państwami stał się zadziwiająco prosty. Teraz nie ma różnicy, czy robimy zakupy w Stanach Zjednoczonych czy Chinach. Wszystko jest dostępne od ręki, płatność też jest bardzo uproszczona, a zamówiony towar w domu pojawia się czasami szybciej niż kupiony na rodzimych serwisach aukcyjnych. Wiemy, że w Chinach towar możemy kupić naprawdę tanio. W poniższym tekście spróbuje odpowiedzieć na pytanie: czy warto handlować towarem z Chin i czy to się opłaca?

Handel towarem z Chin to naprawdę ciężka praca, zresztą jak każdy handel nie tylko towarem z Chin. Pierwsza barierą ,która musimy pokonać to język. Chińczycy posługują się językiem angielskim i jeżeli my też umiemy mówić po angielsku to nie ma najmniejszego problemu. Jeśli czujemy się nie za mocni w tym języku, to z pomocą przychodzi nam translator, który pomoże skomponować proste meile z pytaniem do sprzedawcy z Chin. Praktycznie każdy sprzedawca z Chin jest otwarty na współprace z nowymi klientami. Często można próbować negocjować ceny i bardzo często to się udaje. Chińczycy przeważnie obniżają ceny towarów sprzedawanych przez siebie jeśli kupimy więcej sztuk lub zadeklarujemy stałą współprace. Jeśli już mamy wybranego dostawcę i potrafimy się z nim dogadać to czas na dobijanie targu.

Oczywiście pierwszym i najważniejszym etapem naszej współpracy z Chinami musi być pomysł czym chcemy handlować. najbardziej opłacalne na ta chwile i bardzo popularny jest handel biżuterią. Nie jest to złoto, ani srebro, ale różne błyskotki, które w Chinach naprawdę można kupić tanio, im więcej kupimy tym niższa dostaniemy cenę. Przebitka na takich rzeczach czasami sięga nawet 500% więc jak najbardziej opłaca się sprowadzać takie rzeczy. Inna sprawa, że jest bardzo duża konkurencja na rynku i towaru już nie sprzedamy z takim przebiciem. Warto więc szukać takiego towaru do importowania, którego jest mało na naszym rynku. znalezienie niszy spowoduje, że naprawdę będzie można zarobić dużo pieniędzy przy stosunkowo niskim wkładzie własnym. Zamówiony towar z Chin przyjeżdża do Polski bardzo szybko, co powoduje, że mamy zapewniona ciągłość sprzedaży. Problemy pojawiają się dopiero wtedy kiedy trzeba reklamować zamówiony towar. tutaj Chińczycy robią czasami problemy i nie potrzebnie utrudniają ta procedurę. Warto tez pamiętać o tym ,aby znaleźć towar o jak najlepszej jakości, wtedy będziemy mogli być bardziej konkurencyjni na rynku. Z jakością jest jednak dosyć trudno, ale jak mówi przysłowie: „kto szuka ten znajdzie” więc warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego towaru o odpowiedniej jakości.

 

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*