Coraz więcej imigrantów we Włoszech?

                             Problem imigracji to w ostatnich latach temat numer jeden. Jest to temat powszechnie znany, szczególnie zachodniej części Europy. Aczkolwiek nie znaczy to, iż dziesięć lat temu takiego problemu nie było – był, natomiast w stopniu mniejszym niż obecnie.

                            Otóż od momentu wybuchu wojny w Libii i Syrii, imigranci coraz częściej przybywają na tereny Europy zachęceni lepszym życiem i brakiem konfliktu zbrojnego. Natomiast ta ostatnia kwestia jest coraz częściej nie jest kwestią przeważającą. Gdyż oprócz uciekinierów z terenów objętych wojną, możemy spotkać również takich gdzie problem wojny nie jest wszechobecny. Są to obywatele krajów takich jak na przykład Bangladesz.

Włochy, jako centrum imigracji

                                                      Włochy mają narastający problem z przybywaniem imigrantów, a wskaźniki te z roku na rok wykazują wzrost. Szczególnie wyczekiwanym okresem przez ludzi przybywających na teren tego kraju jest okres wiosenno-letni. Kraj ten nie radzi sobie z przyjmowaniem takiej ilości osób, gdyż specjalne ośrodki i lokale tymczasowe są przepełnione. Swojego czasu wojsko i służby ratownicze, które monitorowały napływ tych ludzi i w razie potrzeby udzielały pomocy tonącym – teraz z tego zrezygnowały. Każdy napływający jest narażony na utonięcie i nie będzie możliwości ratowania tych osób. Według statystyk od 2016 roku liczba utonięć z 1300 osób wzrosła do 2000, w których prawie połowa to dzieci do lat dziesięciu. Jest to więc niezwykle poważny problem dotyczący ludzkiego życia. Natomiast problem przepełnienia władze chcą rozwiązać poprzez szukanie dla imigrantów miejsca zakwaterowania w mniejszych strukturach. 

Problem przepełnienia nie na pierwszym miejscu

                         Otóż przepełnione ośrodki to nie jest jedyny problem, z którym muszą się zmagać władze Włoch. Najczęstszym problem jej kwestia finansowa i ewentualny terroryzm. Gdyż jak powszechnie wiadomo większość z tych osób, to mężczyźni, domagający się odpowiedniej kwoty finansowej oferowanej przez to państwo. Zazwyczaj są to osoby, które nie znają języka kraju, do którego przybywają, rzadko kiedy znają również język angielski. Choć nie można wszystkich ludzi generalizować. Wśród imigrantów są również osoby dobrze wykształcone, tacy jak prawnicy czy lekarze. 

                      Wielu Włochów coraz częściej wyraża swoje niezadowolenie obecnie panującą sytuacją w ich kraju. Objawia się to kwestią bezpieczeństwa. Obecnie większość ataków terrorystycznych jest aranżowana we Francji, Niemczech i Anglii, aczkolwiek to nie wyklucza podobnej sytuacji we Włoszech. 

                      Aby problem ten rozwiązać potrzebna jest wspólne zaangażowanie wszystkich państw Unii Europejskiej w rozwiązanie tej kwestii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*